بابز فیش اند چیپس

در سال های اخیر با توجه به این فراوردهای صنعتی مانند سوسیس,کالباس و....مضرات فراوان دارد و ثابت شده که ماهی برای سلامتی مفید بوده,خصوصا کودکان رو به این نو خوراک اورده و روز به روز به طرفداران ان اضافه می گردد. ماهی های دریایی دارای چربی امگا 3 بوده که نقش مهمی در جلوگیری از سکته مغزی دارد زیرا از لخته شدن خون در عروق جلوگیری می کند. ماهی می تواند به دلیل بر خورداری از مواد مورد نیاز بدن مانند اهن ,کلسیم,ویتامین ها و...بخش مهمی از رژیم غذایی را تامین میکند. چربی امگا 3 سبب کاهش میزان تری گلیسیرید ها می شود و نقش ضد سرطانی دارد. نکته جالب:به دلیل استفاده از ماهی فیله و بدون تیغ ,غذای محبوب تمام سنین و از جمله نابینایان است.

تاریخ ما

ماهی و چیپس

فیش اند چیپس یا به عبارتی دیگر « غذای ملی انگلستان » یک غذای بسیار ساده ، سالم و خوش مزه و خوش عطر است . همانطور که از نامش پیداست از ماهی و سیب زمینی تشکیل شده است.

این خوراک توسط مردم یک شهر کوچک ساحلی به نام « اسکاربرا » ، در یورک شایر ، به نقاط دیگر این کشور صادر شده است . بر طبق مدارک اولین رستوران فیش اند چیپس در سال 1860 در شهر لندن به نام شخصی که جوزف مالین نام داشته ثبت گردیده و بعد از آن در اسکاتلند این رستوران تاسیس شد . سپس با گذشت 150 سال ، در اروپا ، آمریکا ، اسیا ، استرالیا به عنوان یک برند محبوب مردم ، مورد استقبال قرار گرفت .

فصلی نو

رستوران های بابز فیش اند چیپس فعالیت خود را از گلسگو در سال ۱۹۸۰ آغاز نمود.کیفیت بی مثال مواد اولیه و فرمول های ابداعی بناینگذاران رستوران بابز و سرویس های بی نظیر این رستوران به مشتریان پیشرفت روز به روز این برند را برای گروه بابز به ارمغان آورد تا جاییکه در سال ۲۰۰۲ این رستوران زنجیره ای توانست در دوبی مارینا شعبه خود را افتتاح نماید.

استاندارد سازی و توسعه

پس از گذشت سالها از احداث اولین رستوران باب ، این برند تصمیم به استاندارد سازی در تمامی مراحل پخت و آماده سازی ماهی و چیپس های خود دست می زند. با این کار از آن پس این برند قادر به ارائه خدمات کاملاً یکسان در تمام شعبات خود در سرتاسر دنیا نمود.

اعطای نمایندگی به ایران

پس از گذشت ده ها از فعالیت بابز فیش اند چیپس در سرتاسر دنیا این مجموعه نمایندگی خود را به ایران نیز اعطا نمود و پس از آن فعالیت شعب ایرانی در کشور ما آغاز شد. این شعبات همگی با استاندارد های جهانی بابز فیش اند چیپس فعالیت می کنند و همگی از مواد اولیه یکسان استفاده کرده تا با رعایت استاندارد های این برند مشهور در جهان مطابقت داشته باشند.

درخواست های مکرر

پس از اعطای نمایندگی به ایران در خواست های فراوانی برای اخذ شعب در سرتاسر ایران به بابز فیش اند چیپس ارائه گردید و طی سال های گذشته تعدادی از شعب بابز فیش اند چیپس در استان تهران و آبادان احداث گردید.

ماهی و چیپس در بندرعباس

پاییز امسال پس از اخذ مجوز های لازم شعبه بابز فیش اند چیپس در بندرعباس افتتاح گردید. این شعبه سعی را در این دارد تا مطابق استاندارد های جهانی آشپزی و طبخ اسکاتلندی را در این شهر در اختیار عموم قرار دهد .